«Бібліотека – дзеркало і джерело духовної культури»
Бібліотека – світлий храм душі.
Тут оживають усі наші думки.
Герої друзями стають,
І вже з тобою скарб несуть –
Твої знання найбільше злото,
У них розрада і робота.
Знайти у книжці все можливо,
Зростати радісно й щасливо.
Лише вивчай, цікався і читай!
Тебе чекає наш книжковий край!
Книга здавна є скарбницею духовного багатства, яка поєднує минуле, сучасне і майбутнє. Людина перестає мислити, коли перестає читати. А пам’ятки людської думки накопичуються саме в бібліотеці. Читання книг розвиває дитячу фантазію, виховує почуття прекрасного, вчить впізнавати добро і зло, правду і кривду, учить розуміти та цінувати життя людини, любити і берегти живу природу, відкривати щось нове загадкове, і прокладати шлях у майбутнє.
У спеціалізованій школі І-ІІІ ступеня № 125 м. Києва з поглибленим вивченням англійської мови триває місячник шкільних бібліотек. І розпочався він традиційно з Дня бібліотеки під гаслом “Книга – дивовижний сад, будинок життя та мудрості”. У цей день учні початкової школи дізналися про історію походження книги і її важливість у всі часи.
Особливо популярним у шкільній читальні залишається буккроссинг. Це нове віяння, яке зародилось в Італії. Людина, прочитавши не бібліотечну книгу, залишає її на пункті видачі, для того, щоб інша людина перечитавши її повторила ту ж дію. Буккроссинг працює для працівників школи та батьків.
Шкільна бібліотека у співпраці з дитячою районною бібліотекою ім. Г. Тютюнника провели захід до 85-річчя Г. Тютюнника. Під час літературної години «Чисте золото таланту» учні 3-го класу розгадували кросворди, приймали участь у літературному квесті, змагалися у скоромовках. Учні 6-Б класу ознайомились з біографією письменника, дізнались про його життєве кредо та творчу діяльність. Згадуючи програмні твори письменника «Три зозулі з поклоном», «Климко», «Вогник далеко в степу», учні із задоволенням відповідали на питання бібліотекаря, змагалися за почесне звання «Знавець літературних творів», а також отримали заохочуючи призи.
Основна форма наукової популяризації книги – книжкові виставки, які у школі є постійно діючими. Наочні та орієнтовані на інформацію користувачів про зміст бібліотечного фонду, нові надходження, ці виставки присвячуються різним подіям суспільного громадського життя в нашій країні.
«Бібліотека – дзеркало і джерело духовної культури». Доповнюючи слова В. О. Сухомлинського, можна з упевненістю сказати, що сучасна шкільна бібліотека – це визначний осередок спілкування й виховання – справжній шкільний інформаційний центр, який навчає учнів та вчителів адаптуватися в насиченому інформаційному світі.