ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Гранти

Офіційні сайти

Корисні Веб-ресурси

Управління сім"ї, молоді та спорту

 Центр   моніторингу столичної освіти

Український центр оцінювання   якості освіти

Київський регіональний центр оцінювання якості освіти

Київський палац дітей   та юнацтва

Київський університет мені Бориса Грінченка

Київська міська   психолого-медико-педагогічна консультація

Календар

Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Від психолога

grafik

Школа зараз – це одна із часток нашого відчуття стабільності. Діти в вересні кожного року йдуть до школи. Так було, так є, так, напевно, буде. Саме відчуття – повернення до школи, нагадує “повернення” до стану “нормальності”, звичності.
Я зібрала теми, які найчастіше зустрічаються

Режим. Вже важливо починати прокидатись раніше. Зараз сил на адаптацію до новому режиму теж замало. Але режим – дотримання рутин – додають стабільності.
При будь-якій формі навчання – важливо, при можливості, в квартирі означити місце, яке було б “шкільним”, робочим. Хоч маленька поличка, стіл, де буде позначка – прапорець чи наклейка. Нам потрібні “переходи” із простора в простір.  Це буде прискорювати процес налаштування на роботу.
При онлайн навчанні – важливо все ж таки намагатись виходити в ефір не з ліжка.
Домовитись про сніданки, щоб не витрачати час та сили на вибір та супротив (мюслі, каші?)
Підготувати можливий одяг, щоб дитина сама торкнулась того, що буде одягати.
Якщо в молодшій школі система навчання не схожа на ту, що була раніше, наприклад, різні предмети ведуть різні вчителі – важливо дитину попередити про це. Прекрасно, якщо є можливість побачити фото вчителів, чи ще встигнути зробити збори, щоб діти могли познайомитись.

Якщо дитина навчатиметься онлайн – домовитися, що робити вдома під час сирени.
Нагадати, як вмикаються додатки – які використовують в навчанні.
По можливості, зустрітись із класом чи однокласниками в зумі.

Якщо дитина навчається офлайн і буде ходити до школи сама – пройти кілька разів дорогою до школи.
Обов’язково продивитись, де по дорозі є укриття, домовитись про те, що дитина має робити під час сирени, якщо йде, якщо їде в транспорті, як обов’язково дитина виходить на зв’язок.
Підготувати рюкзачок: Що із собою потрібно мати (зарядка для телефону, печиво, вода, ліхтарик, список телефонів близьких, бейджик із ім’ям та прізвищем та телефоном рідних, необхідні ліки, вологі та сухі серветки, можливо, свисток)
Якщо є така можливість, пройтися по школі. Дітям важливо “тілом відчути” місце, де вони будуть знаходитись. Торкнутись парти, піти до туалету, побачити їдальню.
Перший етап в шкільному житті – відновлення стосунків, можливість відчути та зайняти своє місце. Близькість – зцілює, створює простір безпеки.
Багато дітей йдуть в нові школи, в Україні та за кордоном:
- А я знайду друзів? (Звичайно!!)
- А це не буде зрадою моїх друзів і моєї школи (точно ні, ти можеш продовжувати дружити із дітьми з твоєї старої школи, зможеш познайомитися з новими, а згодом, всі зустрінетеся)
- А я точно там буду потрібен, всі місця в класі зайняті (нам точно є завжди місце, ти займеш своє)
- А я зможу звикнути? (Ти точно з часом звикнеш)
- А мені сподобається вчителька? (в молодшій школі) – сподіваюсь, так, ви сподобаєтесь один одному).
Для дітей, які будуть навчатись в школі одразу незнайомою мовою – можливо, підготувати картки, де б було написано – туалет, вода, допоможіть, будь ласка – найголовніше.

Що ми нагадуємо:
- Перепитувати, коли не зрозуміло.
- Обов’язково знати, де туалет, де вода.
- Вітатись, просити про допомогу, просити вибачення, дякувати – пережитий стрес, зміни в житті та оточенні у багатьох дітей ці навички приглушили.
- Узнавати правила нового середовища – вони можуть відрізнятися.
- Обов’язково пам’ятати: не виходити із школи, не попередивши вчителя та батьків.
- Нічого на вулиці не чіпати!!! Не підіймати з землі предмети, не залазити на дерева.
- Бути дружелюбним та толерантним зберігаючи свій особистий простір та поважаючи особистий простір оточуючих.






 




unnamedunnamed.png2psi1psi2psi3psi4


 

Рекомендації батькам щодо відповідальності за своїх дітей.

Автор тексту: Катерина Кучера

 «Ви думаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її. Ви виховуєте її кожну мить Вашого життя, навіть тоді, коли Вас немає вдома».

 А.С. Макаренко

Виховання, як відповідальність та увага до своєї дитини – запорука гарного формування цілісної особистості, яка усвідомлює наслідки своїх вчинків, є морально стійкою та головне, щасливою людиною. На жаль, сучасний світ є надто небезпечним і часто діти бачать насилля, ненормативну поведінку та створюють собі кумирів серед таких осіб завдяки соціальним мережам. Вберегти та передбачити подібні ситуації можливо, але в цьому повинні брати участь, найголовніші люди в житті дитини – батьки.

Рекомендації:

  • Цікавтеся справами та проблемами дитини.
  • Сприяйте розвитку у дитини її позитивних якостей та талантів (напр. курси англійської, гімнастика, волонтерство тощо). Гарні компанії зі спільними інтересами будуть допомагати вдосконалюватися і діти бачитимуть гарний приклад для наслідування.
  • Власний приклад добрих вчинків, культури спілкування, тощо. Діти часто копіюють мовленнєвий запас своїх батьків, а також поведінку. Будьте для дитини гарним прикладом і вона буде Вами пишатися.
  • Відвідуйте навчальний заклад дитини (напр. батьківські збори, святкові заходи, перший та останній дзвоник). Якщо Ви будете знати оточення, в якому дитини знаходиться більшу частину свого часу, події зі шкільного життя та успішність, то станете ближчими та зможете допомогти їй з труднощами в школі, якщо вони виникнуть, щоб запобігти виникненню конфліктів, стресу та ненормативній поведінці дитини.
  • Пояснюйте дитині наслідки тих чи інших вчинків.
  • Робіть «профілактику» шкідливих звичок (покажіть кіно про наслідки куріння, вживання алкоголю, наркоманії; дайте прочитати певну літературу з цих питань).

Головне не забувати, що відповідальність – це важливо. Краще вчасно «прокинутися» і почати говорити зі своєю дитиною, цікавитися нею, аніж потім відчути наслідки безвідповідальної поведінки.

Любіть дітей та дбайте про них!


Як бути суперсучасними батьками: поради психолога

Автор тексту: Аліна Мірошникова

Про успішне майбутнє дитини мріють усі люблячі батьки, дають підказки або диктують, як його досягти. А от від сьогодення мами і тата інколи починають відставати, і тоді ловлять на собі співчутливі погляди сина чи доньки. Про те, як не стати для власної дитини людиною, що безнадійно загубилася в часі, розповідає дитячий психолог Ольга Печій.

Бути в темі

Ніщо так не старить в очах молоді, як позиція: не читав, але засуджую. Не подобається молодіжна музика або модне захоплення? Спершу не пошкодуйте часу і розберіться, що там до чого.

Не обов’язково розділяти ці інтереси. Ніхто не вимагає від вас полювати на покемонів чи вчити елементи паркуру. Однак можна поцікавитися тим, про що час від часу згадує дитина. Дізнатися деталі в інтернеті — не проблема.

Не покладайтеся на враження людей свого віку, спробуйте усвідомити, чим заняття приваблює школярів.

Дотримуватися помірності

Бандана, довге волосся і тату? Сленг та легке хуліганство? Приміром, можете перелізти через паркан або голосно почитати вірші на зупинці. Вибачте, але це не додає вам молодості, а навпаки, робить «продуктом» минулого, що вже «знятий з виробництва».

І річ не в тім, що кожному віку личать свої звички, можете бути диваком — сучасна молодь до цього терпима. Але привертати до себе увагу зовнішністю чи скандалами — не в тренді.

Підлітки нині люблять помірність, а витівки роблять там, де це передбачено: на вечірках, з друзями по хобі або ж на відеокамеру.

Продовжувати вчитися

Раніше само собою вважалося, що старше покоління більше за інших знає про світ. Однак нині дитина може отримувати більш сучасні знання, а її гнучкий розум — краще їх міксувати.

Наука не стоїть на місці. Маленький тест. Ви вважаєте, що у світі чотири океани? А в Сонячній системі дев’ять планет? А все живе поділено на п’ять царств: тварини, рослини, гриби, бактерії і віруси? Ваші знання варто оновити.

Уже 18 років як виокремили п’ятий Південний океан, 12 років як визнали, що Плутон не відповідає вимогам до планет, тож у Сонячній системі їх нині тільки вісім.

І це — лише дрібка серед того, що змінилося з тих часів, як ви востаннє дивилися в підручники.

Розбиратися в нових технологіях

Щоб розмовляти з дітьми однією мовою, не доведеться ставати програмістом. Але гаджети й технології — та тема, яка зараз цікавить більшість дітей і підлітків.

Якщо ви не знаєте, чим AR відрізняється від VR, не чули, яку модель iPhone презентували останньою та не здатні порівняти різні месенджери, що заважає вам дізнатися про це більше? Варто лише захотіти.

Тільки не йдіть із цим до своїх сина чи доньки. Поспілкуйтеся краще з дітьми друзів, але не набридайте запитаннями. Дізнайтеся лише, про що зараз говорять та що в моді. А далі — Google в поміч! І респект від дитини забезпечений.

Жартувати

Будь-що можна подати легко, і вас будуть слухати. На жаль, серйозність та кам’яне обличчя багато хто вважає синонімом глибини. І навіть веселі люди перетворюються на зануд, коли говорять про щось зі своїми дітьми.

Їх переслідує страх: якщо пожартувати, дитина триматиметься за панібрата та ігноруватиме накази. Усе навпаки: від монотонної промови будь-яка людина захищається, забуваючи більшу частину.

Читаєте нотації? Розкажіть на цю тему анекдот — дитина хоча б не забуде, про що йшлося. Однак пам’ятайте, що краще вже ніяких жартів, ніж старі та незграбні.

Бути «залайканим»

Інтроверти нині не в тренді. Сучасна людина багато спілкується. Звісно, діти і підлітки віддають перевагу соцмережам, але якщо ви противник віртуального спілкування, це ще не робить вас кимось допотопним.

Якщо у вашому житті є друзі,  ви знайомі з цікавими людьми, маєте чимало контактів та обговорюєте справи за бізнес-ланчами, дитина вас зрозуміє. А от якщо ви спілкуєтеся лише з рідними і телевізором, звання «сучасний» вам не бачити.

Окреме питання про соцмережі. Якщо там є ваша сторінка, де кільканадцять фото і перепости котиків, це не підвищує ваш рейтинг в очах дитини. Якщо ви вже в інтернеті, то маєте бути «залайканим».

Варто спробувати проявити себе: цікаво писати хоча б про дорогу на роботу, знаходити яскраві матеріали в пабліках та розміщувати в себе, влучно коментувати.

Тоді син чи донька дійсно стане свідком вашого життя. Але це й обмежує: дитина —найприскіпливіший читач. Та й не все їй треба знати. Тож думайте, що писати.

Полюбляти ЗСЖ

Здоровий спосіб життя — це не лише про алкоголь чи куріння. А й про салат з майонезом на дивані. Нині й підлітки визнають, що дбати про своє тіло — «круто». Тож заняття спортом, походи до фітнес-центру, зважене харчування роблять вас дещо сучаснішим, ніж решта людей вашого віку.

Однак далеко не в усіх є до цього схильність чи бажання. Якщо ви належите до гурманів та сибаритів, впевнені, що зайві калорії — не привід втрачати спокій, це теж можна пояснити. Бо це — позиція.

Несучасним виглядає будь-який варіант, за якого ви хочете одного, а робите зі своїм здоров’ям інше.

Приміром, за роботою не помічаєте, що їсте, або ж фанатієте від футболу і водночас відростили «пивний» живіт.

Дивуватися

Якщо вас мало цікавить навколишній світ, ви не помічаєте нічого, окрім звичного життя, не вмієте бути безпосереднім і визнавати, що можете чогось не знати, ви — ходячий анахронізм.

Проте виправитися легко: озирніться навкруги і добряче чомусь здивуйтеся. Живі емоції та широко відкриті очі в будь-які часи роблять людину молодшою. А нині ця якість мегапотрібна.

Не вважати себе провидцем

«Я знаю, ким ти маєш стати», «Мені видніше, як краще» — звучить не дуже реалістично в наші часи, коли швидкість змін вражає. Нам не лише складно визначити, яка професія буде перспективною. Ми навіть не знаємо, які з них взагалі зникнуть, доки діти виростуть.

Нав’язувати думку — несучасно в будь-яких колах. А батьки з авторитарним стилем виховання — головне, чого соромляться сучасні діти.

Звісно, у них є гостра проблема вибору, адже варіантів забагато: від гуртків та друзів до майбутньої професії. Тож вони будуть вдячні, якщо ви навчите їх вибирати. Але не вибиратимете за них.

 

Міжнародна співпраця

Цифрова грамотність


Я МАЮ ПРАВО!

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода

Національна дитяча

Громадська організація “Ла Страда-Україна”

Громадська організація “Ла Страда-Україна”

Наші партнери

 Освітня карта Києва

Центр развития личности Всеукраїнська безкоштовна шкільна освітня мережа
Всеукраїнський науково-практичний журнал Директор школи ліцею гімназії
Освітній портал «Педагогічна преса»
Портал освітян України «ПЕДРАДА»
V Національна виставка-презентація «Інноватика в сучасній освіті»
Дев'ята  Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Сьома Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu»

Відповідальний
за роботу в школі
старший інспектор
сектору ювенальної превенції
Дніпровського управління поліції
капітан поліції

КОЧУБЕЙ
Андрій Олександрович

Телефон для зв'язку:
+380(66) 808-94-42