Діяльність органів учнівського самоврядування
Самоврядування – це реальний безперервний процес залучення учнів до суспільних справ. Маючи діючу модель учнівського самоврядування, наша школа не тільки дає знання, а й виховує людину в дусі патріотизму, вчить добру, порядності, відповідальності, самореалізації та соціальної активності. Виховання учнів в позакласній роботі позитивно впливає на становлення особистості учнів, виводить їхні моральні уявлення за межі повсякденних відносин.
Освітнє середовище — це життєвий простір дитини; тут вона не просто готується до життя, а живе. Тому робота органів учнівського самоврядування в нашій школі спланована так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проєктувальника життя, гармонізації та гуманізації стосунків між учнями і педагогами, школою і родиною, керуючись ідеями демократичного діалогу між поколіннями.
У 2020-2021 навчальному році продовжувала свою роботу дитячо-юнацька організація “Мрія” “Dream Team”. Її вищим керівним органом є звітно-виборчі збори, які скликаються один раз на рік. Протягом року керує і спрямовує роботу “Мрії” Рада (голова – Костенко Еріка , 11-А кл.), до якої входять уповноважені від класів (з 5 по 11 кл.). Усі посади виборні.
Структурними елементами Ради є рада старшокласників, робота якої організована в сектори: “Дозвілля” (голова – Лутай Дар`я, 11-Б кл.), “Інтелект” (голова – Крук Антон, 11-Б), “Господарський” (голова – Лаукарт Германн, 11-А), “Правовий” (голова – Лопатенко Ярослава, 11-), “Шефський” (голова – Лихочас Ярослав, 11-Б), «Спортивний» (голова – Остапчук Андрій, 10-Б ), “Прес-центр”(голова – Король Лейла 11-А), «Волонтерський»(голова – Пузій Василиса,).
Голова Ради самоврядування координує діяльність дитячо-юнацької організації, організовує зустрічі, відповідає за проведення всіх заходів, запланованих Радою, а пізніше – звітує перед колегами та передає свої повноваження наступнику. Щотижня проходять збори Ради. Голову Ради та голів секторів згідно з статутом Ради самоврядування обирають щорічно шляхом закритого голосування.
Протягом року змістовну роботу виконує кожний сектор Ради старшокласників, і це формує її цілеспрямовану, конкретну, систематичну й організовану діяльність.
Інтереси школи на районних зборах лідерів представляє голова Ради Липко Дар`я, 11-Б клас.
Самоврядування розвивається практично в усіх сферах діяльності учнів, охоплює все більше коло завдань. Визначення управлінських завдань залежить в основному від ініціативи й самостійності. Найбільш загальними є такі завдання й напрямки, як сприяння навчальній та позаурочній творчій діяльності, участь у підготовці й проведенні конференцій, конкурсів, свят, організація самообслуговування та контроль за відвідуванням учнями школи, виконанням своїх обов’язків.
Протягом року поряд з навчальним процесом у школі приділяється увага розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів, залучення їх до різноманітної діяльності за інтересами. За традицією в школі працює проєкт «Любіть Україну…», який систематизує всю виховну роботу за наступними напрямками: національно-патріотичний, аналітично-науковий, пошуково-дослідницький, правовий, естетичний.
1 вересня 2020 року
2020-2021 навчальний рік було розпочато святом Першого дзвоника для 1-х класів та їх батьків із дотриманням карантинних обмежень. Ця зустріч відбулася на шкільному подвір’ї аби зустріти чарівного єдинорога, станцювати запальний флешмоб, заспівати сучасну пісню про школу та поринути в атмосферу радості та щастя. У затишному родинному колі учнів перших класів привітала директорка школи – Тетяна Леонтіївна Посадська, а також побажала дітям нових відкриттів, цікавих уроків, веселих перерв, яскравих перемог, неповторних подій, креативних ідей, добрих вчинків і вдалого навчання.
Заходи в рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!»
На початку навчального року відбулися заходи в рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!». Закон визначає основи дорожнього руху з метою захисту життя. А хіба є щось цінніше за життя? Саме з метою попередження дорожньо-транспортного травматизму серед школярів були проведені класні години та організована виставка малюнків. Учні початкової школи переглянули відеопрезентації та мультфільми, після яких могли прокоментувати дії водія або пішохода, і, звичайно, повторити Правила дорожнього руху.
Олімпійський урок
Уже традиційним стало проведення в школі Олімпійського уроку під керівництвом вчителя фізичного виховання Чиканової О. В.. У зв`язку з карантинними обмеженнями ця подія відбулася на території школи. На заході був присутній почесний гість Чиканов Сергій Олександрович.
Під час заходів учні школи дізналися про історію олімпійського руху, призерів у різних видах спорту, символи ігор і таємниці перемог, а також пройнялися справжнім спортивним духом і пізнали національну історію олімпійського руху й осягнули його важливість, познайомилися з доцентом кафедри психології Національного університету фізичної культури, яка за свої успіхи внесена до Книги рекордів Гіннеса та Чикановим Сергієм Олександровичем, багатократним чемпіоном України, призером Європейських та світових змагань з академічного веслування, заслуженим майстром спорту України, учасником Олімпіади 2012 в Лондоні. Учні брали участь у цікавих конкурсах, естафетах, змагались на тренажерах «Концепт-2», отримали багато яскравих вражень, переможці були нагороджені медалями.
Заходи «STOP булінг»
Упродовж навчального року були проведені тематичні виховні заходи.Учні говорили на тему «STOP булінг». Метою роботи було знайомство з поняттям «булінгу», його попередженням; виховувати в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навички відповідальної та безпечної поведінки.
Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі. Учні одержали пам’ятку про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися про свої права, обов’язки. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.
У вересні наша школа долучилася до антибулінгової кампанії «Школа без булінгу. Сім`я без насильства. 365». Було створено відео, у якому взяли участь учні з 1 по 11 класи.
Шкільне телебачення
У вересні своє існування розпочало шкільне телебачення. Це можливість максимального розкриття творчого потенціалу дитини. Робота над створенням телевізійних програм, дозволяє проявити себе індивідуально або в групі, спробувати свої сили в найширшому спектрі людської діяльності, показати публічно результати своєї роботи. Уже сьогодні наші школярі беруть найактивнішу участь в роботі над проєктом. Шкільне телебачення очолили учні 9 класів Лисенко Катерина та Мороз Ігор. Ми дуже сподіваємося, що шкільне телебачення суттєво розширить поле творчої діяльності учнів і об’єднає їх зусилля.
День працівника освіти
Кожної першої неділі жовтня в нашій країні святкують День працівника освіти, вітаючи людей, які своєю невтомною працею дають знання та відкривають дорогу в світ науки своїм учням. Свято вчителів є особливим і в нашій шкільній родині. Заздалегідь учні готують привітання, багатокольорові, веселкові плакати, прикрашають школу.
День у школі розпочавсь з привітання вчителів: на подвір`ї школи гучно звучала гарна музика, учні 11 класів ще на подвір’ї школі вітали вчителів передбаченнями. Також учні старших класів організували онлайн-привітання для вчителів, яке не залишило жодного байдужим.
День захисника України
Святкування Дня захисника України, Дня Українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 125 м. Києва з поглибленим вивченням англійської мови відбулося яскраво та урочисто: тематичні виховні години, вікторини, презентації, виставки, конкурси козацьких клейнодів, малюнків, виготовлення привітальних листівок. Фіналом святкування стало проведення І (шкільного) етапу військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура») серед учнів 6-11 класів, який відбувся в іншому форматі у зв’язку з карантинними обмеженнями. Усі учасники заходу показали ґрунтовні знання побуту, традицій українських козаків, історичних постатей та подій, які вплинули на життя українців, тому журі було нелегко визначити переможців.
День української писемності та мови
Традиційно у нашій школі відбулася низка заходів, приурочених святкуванню Дню української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. У цей день шкільна родина цвіла від розмаїття вишиванок, у яких прийшли наші учні та вчителі. Крім того, за традицією, у цей день транслювався Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до написання якого долучилися і наші старшокласники. Учителі української мови та літератури провели заходи по класах та ознайомили учнів з історією виникнення української писемності та мови, довели, що рідна мова – це духовна святиня, сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також вихованню любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова. Учні мали змогу поринути в багатющий світ краси рідноїукраїнської мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
День Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи в школі №125 відзначили заходами, що нагадали про події, які назавжди залишились у пам’яті українців. 21 листопада – день, коли в Україні почалися дві революції: Помаранчева (2004р.) та Революція гідності (2013р.). У цей день учні школи підготували тематичну виставку малюнків та презентацій.
Проєкт «Турбота»
«Торбинка від Святого Миколая» – саме так називається благодійна акція в рамках багаторічного проєкту «Турбота». Подарунки для дітей, які знаходяться на лікуванні у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ» та для вихованців інтернату №26 готує заздалегідь вся шкільна родина.
Кожен з учасників акції не тільки дарував, а й отримував часточку тепла для своєї душі, адже віддавати завжди краще, ніж тільки брати. Саме такі спільні справи надихають і об’єднують, дають усім відчуття єдиної родини.Спільними зусиллями було зібрано подарунки для дітей, які знаходяться на лікуванні у різних відділеннях лікарні. Ця акція стала хвилею доброти та милосердя, яка торкнулася душі кожного з її учасників.
Новий 2021 рік
Новорічне свято – це, без сумніву, довгоочікувана казка для всіх дорослих і дітей. Напередодні свят учні готувалися до них: прикрашали ялинку іграшками, школу – сніжинками та гірляндами, малювали малюнки, плакати, вивчали пісні, вірші, привітання. Родзинкою Нового 2021 року став онлайн-концерт для всієї шкільної родити. Діти ретельно підготувалися та продемонстрували свої таланти: неймовірні ведучі, фантастичні танцюристи, вражаючі співаки та, звісно, режисери.
День Соборності
Учнівське самоврядування взяло участь у челенджі “Україна – це я, ти, ми!” до Дня Соборності України. За розкладом пройшли тематичні виховні години: «Ми – українці», «День Соборності України», «Україна–держава соборна, одна на всіх, як оберіг». Класні керівники підійшли до цього креативно і творчо. Заходи, проведені на цьому тижні, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.
День пам’яті героїв Крут
29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. До цього заходу були проведені тематичні заходи, а саме: виховні години скорботи і пам’яті, бесіди, презентація “Крути: і сум, і біль, і вічна слава!”. 29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можливо.
«Гордість школи – 2020»
Про обдарованість учнів нашої школи ходять легенди. Талановиті, креативні, харизматичні й обдаровані, вони неодноразово виборювали почесне місце «кращі серед кращих».
Індивідуальність кожної людини прихована у її талантах. Можливо, саме це спонукає унікальну особистість не просто шукати,а створювати себе власноруч. А таких особистостей у нашій школі ціла Галактика.
У січні цього родувідбулася церемонія вшанування видатних учнів школи «Гордість школи – 2020». Були зазначені номінації «Гордість початкової школи», «Наукова гордість», «Інтелектуальна гордість», «Лідер-гордість», «Творча гордість», «Гордість іноземної філології» вкотре знайшли своїх лауреатів.
Ми ще раз переконалися, що нам є ким пишатися. Наші учні – це той потужний потенціал, який буде розбудовувати нашу незалежну і соборну Україну!
Акція «Безпека дітей в Інтернеті»
У наш час особливо важливого значення набуває інформація. Усе частіше потрібне володіння швидкими й точними даними про предмет діяльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використання глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісною павутиною, яка губить людей.Протягом лютого у школі проходитиме акція «Безпека дітей в Інтернеті». Відповідно до затвердженого плану заходів школи.
Підсумком тижня Безпечного Інтернету в школі став конкурс малюнків для молодших класів. Учасники конкурсу, які отримали завдання показати власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, підійшли до його виконання творчо і креативно.
150-річчя від дня народження Лесі Українки
25 лютого 2021 року вся світова громадськість відзначала 150-річчя від дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси, перекладачки, культурної діячки, яка входить до переліку найвідоміших жінок України. Завдяки щирій відданості рідній країні, її ім’я стало одним із символів української держави. 150-річний ювілей Лесі Українки внесено до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО на 2020-2021 роки.
З нагоди ювілейної дати у нашому закладі відбувся ряд тематичних заходів. Впродовж тижня у школі проходили виставки та експозиції, що висвітлюють життя і творчість Лесі Українки. Учителі української мови та літератури продекламували її твори під музичний супровід.
35 роковин Чорнобильської катастрофи
26 квітня – 35 роковин Чорнобильської катастрофи, у результаті якої постраждало майже 2 мільйони українців. Страшна трагедія сколихнула не тільки Україну, але й цілий світ, адже наслідки маємо і до сьогодні! Усі ми схиляємось у подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Вклоняємось перед живими і перед пам’яттю тих, хто пішов із життя.
До роковин трагедії були провели онлайн виховні заходи.
Вшановуючи пам’ять загиблих героїв-ліквідаторів, шкільне телебачення присвятило випуск новин.
Свято Останнього дзвоника
Останній дзвоник — традиційне свято школярів, які закінчують навчання. Останній дзвінок підводить риску, ставить крапку в багаторічному навчальному марафоні з усіма його уроками і змінами, контрольними роботами та домашніми завданнями.
Останній дзвінок — велике загальношкільне свято, яке адресоване випускникам, вчителям і батькам. Проте в цьому році свято Останнього дзвоника відбулося лише для 11-класників та їх батьків з дотриманням карантинних обмежень.
Яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою Свято Останнього дзвоника залишило теплий спогад у всіх присутніх, прощальний ніжний вальс торкнув серце кожного, а фінальна пісня випускників власного авторства зарядила позитивом та гарним настроєм усіх присутніх.
Переконані, що на випускників 2021 року чекає щасливе та достойне майбутнє!