Декада української літератури та мови, зарубіжної літератури
Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.
З 5 по 15 листопада 2019 року в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №125 м. Києва з поглибленим вивченням англійської мови була проведена Декада української літератури і мови, зарубіжної літератури.
Для учнів – це свято української краси, культури та традицій. Це період нових вражень та відкриттів, пошукової діяльності та проєктів, вікторин і яскравих виставок, цікавих презентацій і щирих побажань.Уся Декада була насичена різними заходами. Розпочали її мультимедійні презентації та малюнки «Джерела мовної культури», де учні дізналися багато цікавих фактів з історії української мови.
Усі кабінети школи замайоріли цікавими фактами про мову, прикладами нового правопису, загадками, прислів’ями, гумористичними висловами, діалектами та афоризмами.
Учні старшої школи готували проєктні роботи на різні теми: «Українською прикольніше», «Фразеологія в активній лексиці сучасного школяра», «Світ ловив мене, та не спіймав», «За лаштунками шкільних біографій», «Поезія, що торкається серця…Ліна Костенко». А презентували свої роботи у форматі обміну досвідом, розповідаючи учням 6-х класів про вічне та прекрасне, а учні середньої школи мали змогу поділитися своїми результатами пошуків з мови та літератури.Особливо ніжні почуття до життя, людей, рідних та близьких можна було прочитати та почути в День щирих побажань, а на уроках української мови писали зразкові твори про любов і дружбу, розігрували діалоги та ставили сценки.
Привітання зі святом, змістовні стінгазети, піднесений настрій, цікаві творчі конкурси, тематичні уроки, виставки – так шкільна родина святкувала 8 листопада – напередодні Дня української писемності та мови. Об 11 годині українським радіо проводився ХІХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який уже 19 років поспіль збирає тисячі українців, як в Україні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто любить і шанує рідне слово і мову. До цієї доброї традиції долучились і учні 5 – 11 класів. А учні 9 класів взяли участь у мовознавчому брейн-ринзі «Ознаки складного речення», де яскраво показали свої інтелектуальні здібності при опрацюванні складних речень і творчі здібності в діалогах.
Справжньою окрасою Декади став конкурс «Коса моя заплетена!». Звертаючи увагу на традиції та звичаї українського народу, у цей день красуні нашої школи у барвистому розмаїтті вишиванок презентували свої українські зачіски. Здавна довга коса вважалась символом дівочої краси. Доглянута, пишна і довга, вона була окрасою та гордістю українки.
Проте найбільш феєричним став День літературних героїв. Зранку учні школи перевтілювались у свого улюбленого героя, а вже згодом розкривали чесноти свого образу, декламуючи уривки для всіх присутніх.
Фінальним акордом Декади стало «Свято українського фольклору».
Національні українські традиції, багатовікові символи, обереги, народний побут, пісні, танці, жартівливі сценки та любов до України – усе це чудово втілили на сцені учні 6-А та 6-Б класів.
Такі заходи розвивають інтелектуальний і творчий потенціал учнів, навчають спілкуватися і відчувати красу слова.