Заходи до Європейського дня мов
«Мови містяться в серці європейського проекту: вони відображають різні культури і водночас є ключем до розуміння цих культур», — зазначено в одній із доповідей Європейської комісії. Мовна політика Європейського Союзу, де з 1 січня 2007 року створено окрему посаду комісара ЄС з мультилінгвізму, свідчить про надзвичайну важливість вивчення мов в інтеграційних процесах. Концепція мультилінгвізму, яка є програмою дій Євросоюзу, декларує, що мета мовної політики ЄС — збереження мовної різноманітності спільноти та сприяння оволодінню громадянами ЄС іноземними мовами. Щорічно 26 вересня в ЄС проводиться Європейський день, який ставить за мету перейти від популяризації мультилінгвізму до вивчення громадянами ЄС іноземних мов упродовж життя, покращення викладання іноземних мов; створення сприятливого середовища для вивчення мов.
Кафедри вчителів іноземних мов та гуманітарно-естетичних предметів школи ініціювали проведення ряду заходів, присвячених Європейському дню мов. Виставка учнівських листів (англійською, італійською мовами) та малюнків «Країна, в якій я живу» дала змогу учням познайомити своїх друзів з Україною, її містами, культурним надбанням, реаліями сучасного життя. Учні 11-А класу (вчитель Примак Є Г.) підготували змістовний, лексично та інформативно насичений урок-презентацію «Країни Євросоюзу», віртуальна подорож якими відбувалась англійською мовою. Учні 10 –А класу (вчитель Сальнікова Н.А) розпочали роботу над проектом «Welcome to Kyiv», в рамках якого юні гіди проведуть низку екскурсій по місту англійською та німецькою мовами. Для випускників школи було організовано зустріч з представником освітньої компанії 2ТМ, яка розповіла про можливості здобуття вищої освіти у Словенії. Під час презентації увага акцентувалась саме на необхідності та перевагах знання двох іноземних мов у сучасному житті. Змістовним був урок у 10-Б класі (вчитель Осипенко К.Л.), присвячений історії виникнення, становлення, розвитку європейських мов. Учні підготували яскраві презентації англійською мовою, поділились своїм досвідом спілкування іноземними мовами. Німецька мова, як друга іноземна, що вивчається у школі, була представлена на уроці німецької мови (вчителі Яценко А.О. та Франчук О.О.). Обговорювались особливості використання німецької мови в країнах Євросоюзу. Про важливість вивчення іноземних мов, необхідність плекати і розвивати власну українську писали диктант учні 6-А класу (вчитель Мархель Л.Ф.).
Вважаємо, що заходи, присвячені необхідності вивчення іноземних мов мають велике виховне значення для сьогодення: формують світогляд, мотивують до навчання сучасну молодь – інтелектуальне майбутнє України.