Зимові канікули на Туманному Альбіоні
Можливість розширення знань про країну, мова якої вивчається поглиблено в закладі, сприяє реалізації основної мети навчання іноземної мови – оволодіння іноземною мовою, як засобом міжкультурного спілкування. Існує безліч шляхів і способів для досягнення цієї мети.«Для групи учнів 5,7 та 9 класів CШ №125 м. Києва фантастичні зимові канікули пройшли у Великобританії. Але, по-перше, слово «зимові» не зовсім коректне, бо скоріше то були весняні канікули, адже погода буда насправді весняною – 10-12 градусів тепла. Ми вже бачили квітучі підсніжники, нарциси і цикламени та деякі дерева. Отже, погода – це був бонус, від якого залежали наші враження під час освітньої подорожі до East West Bridge Cеntre, що знаходиться у затишному містечку Wokingham, Berkshire і вкотре вражає гостинністю», – ділиться своїми враженнями учитель англійської мови, керівник шкільної програми обміну “East West Bridge Cеntre – Ukraine” Примак Євдокія Григорівна.
Так група учнів СШ № 125 м. Києва вже вкотре відвідала East West Bridge Cеntre (м. Вокінхем, Великобританія). Програма обміну передбачала поєднання активного відпочинку та навчальних занять з удосконалення англійської мови. Кожного дня, окрім вихідних, учні мали 4 години англійської мови з британським вчителем Джоном Макевой, якого щиро полюбили за професіоналізм, креативність та артистичність.
Учасники обміну також мали можливість ознайомитись з цікавими місцями англійської столиці: Вестмінстерським абатством, Будинками Парламенту, пам’ятниками на вулиці Даунінг, Національною картинною галереєю. Вільний час був присвячений спілкуванню з мешканцями англійських міст та фотосесіям. За майже 2 тижні перебування учні відвідали Оксфорд і його знаменитий Ashmolean Museum. Батьківщина В. Шекспіра – містечко Стратфорд-на-Ейвоні, гостинно зустріло українських учнів сонячною погодою та типовою англійською архітектурою. Різдвяні та новорічні декорації, чудовий парк, історичні пам’ятники, церква Святої Трійці, де похований великий драматург Вільям Шекспір поруч з дружиною та дітьми, – усе це було дуже зворушливим.
Безумовно, шкільні обміни, навчально-екскурсійні програми є ефективним доповненням традиційних методів навчання іноземних мов, адже формують світогляд, мотивують до навчання, озброюють знаннями сучасну молодь.