Декада української літератури і мови, зарубіжної літератури
З 6 по 16 листопада 2018 року в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №125 м. Києва з поглибленим вивченням англійської мови була проведена Декада української літератури і мови, зарубіжної літератури. Учні мали добру нагоду згадати великих предтеч і творців вітчизняної писемності, починаючи від Нестора Літописця, та склали шану Івану Котляревському, Тарасові Шевченку, Івану Франку, Лесі Українці, Ліні Костенко і всім тим людям, які плекали й відроджували нашу мову, не дали їй загинути, піднесли до такого рівня, що весь світ її почув.
Виховання в учнів культури мови, поглиблення знань з історії й теорії літератури, розвиток творчих здібностей були найголовнішими завданнями учителів-філологів при плануванні й методичному забезпеченні Декади. А також – задоволення від творчої праці й усвідомлення себе в ролі письменників та пошуковців.Уся Декада була насичена різними заходами. Розпочали її мультимедійні презентації та малюнки «Звідки пішла наша мова», де учні дізналися багато цікавих фактів з історії української мови.
Уже традиційним стало проведення мовних квестів для учнів середньої та старшої школи, у яких кожний учасник мав змогу продемонструвати свою обізнаність у перекладах, фразеологізмах, історії української мови та державності.
Конкурс «Коса моя заплетена!» став справжньою окрасою Декади. Звертаючи увагу на традиції та звичаї українського народу, у цей день красуні нашої школи презентували свої українські зачіски. Здавна довга коса вважалась символом дівочої краси. Доглянута, пишна і довга, вона була окрасою та гордістю українки.
Насолодитися милозвучністю української мови можна було наступного дня у залі урочистих подій, де для усіх бажаючих декламувати було встановлено «Вільний мікрофон».
Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!.
Барвисте розмаїття вишиванок, привітання зі святом, змістовні стінгазети, піднесений настрій, цікаві творчі конкурси, тематичні уроки, виставки – так шкільна родина святкувала 9 листопада – День української писемності і мови. Об 11 годині українським радіо проводився ХVІІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який уже 18 років поспіль збирає тисячі українців, як в Україні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто любить і шанує рідне слово і мову. До цієї доброї традиції долучились і учні 5 – 11 класів, які не лише перевірили свої знання, а й показали любов до рідної мови.
З метою привернути увагу дітей до національних українських традицій відбулася виставка українських оберегів. Виставка вражала різноманітністю багатовікових символів та оберегів, які діти виготовили своїми руками з любов’ю та пошаною до українських національних традицій.
А цьогорічною родзинкою свята став День літературних героїв. Учні школи мали унікальну змогу, презентувати свого улюбленого героя, примірявши його образ.
На завершення Декади української літератури і мови, зарубіжної літератури стало проведення Фестивалю української мови.
Такі заходи розвивають інтелектуальний потенціал учнів, навчають спілкуватися і відчувати красу слова.