«Чорнобиль та війна – живі рани Землі нашої»
Про Чорнобильське лихо нині знають у всьому світі, бо воно вважається найбільшим за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей. Так було до початку вторгнення на нашу землю. Тепер одна катастрофа змінилася іншою, глибоко засіла в нашій свідомості і назавжди змінила наше життя.
Тому дослідити історію та наслідки катастрофи у новому форматі «Чорнобиль та війна – живі рани Землі нашої» зважилися учні 8-11 класів (за підтримки досвідчених учителів – Грищенко Валентини Вікторівни ,Барановської Віри Миколаївни та Мороз Галини Вікторівни ). З сумом озвучувалися факти, підступність влади щодо інформування населення, статистичні дані наслідків Чорнобильської трагедії та вплив бойових дій на ґрунти нашої Землі.
Згадуючи про події катастрофи, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання героїв-пожежників, робітників, свідків, життя яких обірвалося в полум’ї зруйнованого реактора; а також усіх, хто пожертвував собою під час війни.
Минуло майже третина століття. Огороджена від усього світу тридцятикілометрова зона відчуження через війну і досі заліковує свої рани. Народилося й виросло нове покоління людей. Але біль трагедії не стихає. І зараз маємо новий біль…
Мертві, зруйновані, запорошені пилом міста, випалені ліси, затоплені лани – залишаються мовчазними пам’ятниками людському горю. І цей біль ще надовго залишиться в нашій пам’яті, в нашому серці і, на жаль, у нашому житті.